ANRO - Firma poligraficzna
ANRO to przedsiębiorstwo rodzinne z siedzibą w Zawierciu-Kromołowie. Oferujemy szeroki zakres produktów i usług związanych z poprawą bezpieczeństwa w pracy oraz w codziennych sytuacjach.

ANRO to czołowy polski producent oznaczeń bezpieczeństwa i systemów informacji wizualnej. Oprócz części produkcyjnej firma ANRO specjalizuje się również we wprowadzaniu oraz wdrażaniu na polskim rynku profesjonalnych rozwiązań z zakresu BHP i PPOŻ. Założycielami oraz właścicielami są Anna i Stefan Rotarscy.

Smaki Regionu – Jurajskie spotkanie firm rodzinnych

Data wpisu – 10.10.2014

Jurajskie spotkanie firm rodzinnych „Wśród Smaków Regionu” odbyło się w Zawierciu, 4 października 2014 roku przy wsparciu Inicjatywy Firm Rodzinnych i przebiegało pod hasłem „Łączmy się rodzinnie w świadomym podejściu do odżywiania, zdrowia i tradycji”.
Jego organizatorami byli miejscowi przedsiębiorcy oraz przedstawiciele firm rodzinnych: Dominika Chmurska SILMACH (www.silmach.com.pl)  i Łukasz Rotarski ANRO (www.anro.net.pl).

Pierwszą częścią był rodzinny panel dyskusyjny, podczas którego mówiono o zglobalizowanej żywności – modyfikowanej genetycznie i potencjalnych efektach takich działań na zdrowie. Punktem kluczowym jako alternatywie wobec globalnych działań było skupienie uwagi nad rosnącym zainteresowaniem rynkiem żywności tradycyjnej i możliwościach kooperacji bezpośredniej z miejscowymi rolnikami oraz lokalnymi producentami żywności, którymi w przeważającej mierze są właśnie firmy rodzinne.

Druga część spotkania to mini-targ produktów tradycyjnych i ekologicznych, podczas którego mogliśmy kontynuować zadumę nad produktem lokalnym z Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Pośród prezentujących się wytwórców byli m.in.: Grupa „OdRolnika.pl”, „Pożegnanie z Afryką” rodzinna z Krakowa,  „Piekarnia MACH” z Zawiercia, Ekologiczne Gospodarstwo Kóz Mlecznych „Garbaciak” z Włodowic, „Gospodarstwo Pasieczne Poraj” z miodami jurajskimi, Eko Produkt Kubara z Częstochowy, Browar na Jurze z Zawiercia, Ferma Strusi Afrykańskich z Kiełkowic oraz sklep ze zdrową żywnością  „Natura i Zdrowie” z Zawiercia.

Producenci i wytwórcy z Jury nie są jeszcze szerzej znani, ale ich wyroby już pokazują się na konkursach, przeglądach czy targach organizowanych w Małopolsce i na Śląsku. Jadąc z jakiegokolwiek zakątka Polski warto zatrzymać się w tych pięknych okolicach, nasycić oczy krajobrazami, a podniebienie uraczyć jurajskimi smakami. Entuzjastyczny odbiór jurajskiej inicjatywy dał sygnał, że warto się czasem tak lokalnie, rodzinnie i smacznie zorganizować!

Jura14

 

Relacja radiowa:
http://www.radio.katowice.pl/zobacz,6957,Pomoc-przedsiebiorcom-.html#.VSQzTfmsV1X